Kızlar Forumu
Sitemizin tüm imkanlarından yararlanabilmen için, üye olman gerekiyor (:
Sen de ailemize katıl (:
Forumda görüşmek üzere. Smile

Join the forum, it's quick and easy

Kızlar Forumu
Sitemizin tüm imkanlarından yararlanabilmen için, üye olman gerekiyor (:
Sen de ailemize katıl (:
Forumda görüşmek üzere. Smile
Kızlar Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Güven Konusu - Şikayetlerim Ve Size Önerilerim

2 posters

Güven Konusu - Şikayetlerim Ve Size Önerilerim Empty Güven Konusu - Şikayetlerim Ve Size Önerilerim

Mesaj tarafından selinim Çarş. Kas. 17, 2010 12:00 pm

bazen ailemle yaşadıklarım hayatıma fena derecede etki ediyor. 12 yaşında bir kızım ve artık (tamam, aralık'ın 21'inde 12 oluyorum...) evde tek başıma kalabilmek, arkadaşlarımla alışveriş merkezlerinde, mağazalarda dolaşabilmek istiyorum. bu konuda sürekli ''çevre kötü, kızım!'' deseler de; bana biraz güven duymaları gerekir. tamam, eskiden ''gerçekten'' korkuyordum. ama artık 12'ye dek evde, (geceleri) yalnız kalabilecek olgunluğa sahibim. bunu bilmeleri gerek. tamam. belki alışveriş merkezlerinde kızlarla dolaşabilmek için 7. veya 8. sınıfa, hatta liseye gelmemi beklemek istiyorlar. tamam, buna da saygı duyabilirim. ama beraber eğlenmemizi engellemesinler! bazen küçük bir kız gibi olmak gerçekten hoşuma gidiyor. ama gerektiğinde ''kazık kadar kız oldun'' diyen annemin; geceleri beni yalnız bırakmamasına; her gittiği yere beni de peşinden sürüklemesine dayanamıyorum. bu konuda babamla iyiyiz. ''kazık kadar kız oldu, yalnız kalır'' diyor. babam bu konularda rahat. onun için iyi anlaşıyoruz. ama örneğin, bir partide (bizim evde) annemin sürekli gürültü etmeyin demesi onlara karşı olan güvenimi sarsıyor. biz gürültü etmiyoruz. arkadaşlarla geçen zamanın haddi hesabı yok ki; farketmeden dolduruveriyorsun. ben bu konuda onların güvenini kazanmak için bir mini dergi oluşturmak istiyorum. arkadaşlarla yalnız kaldığımızda; yemek yapmak istiyorum. ve fotoğraf makinemiz olacak, telefon da olabilir. yemek yaparken fotoğraflar çekip kağıtlara yapıştıracağız, altına da notlar düşeceğiz. bulaşıkları yıkarken, yemeği yaparken, bir pastanede oturmuş ciddi şekilde eğlenirken hep fotoğraflar... ve bunlar, bize güvenebileceklerinin simgesi, kanıtı olacak. olaylar karşısında neler yapıyoruz, bilecekler. valla deneyin derim Wink

selinim
Aktif-Üye!
Aktif-Üye!

Puanlar : 77

Güven Konusu - Şikayetlerim Ve Size Önerilerim Empty Geri: Güven Konusu - Şikayetlerim Ve Size Önerilerim

Mesaj tarafından MiraHeartbeat Ptsi Nis. 09, 2012 8:40 pm

Heeey,
Ben 7.sınıftayım ailem arkadaşlarımın evime gelmesini bile istemiyorlar,benim arkadaşlarıma gitmemi de..[i]

MiraHeartbeat

Aslan Kedi
Puanlar : 5

http://modayagidenyol.blogspot.com/

- Similar topics